Innovatsioonikeskus INNOKAS | Teadlaste Öö messiala
Haapsalu Innovatsioonikeskuses Innokas tegutsevad õpilasfirmad ja robootika ring.
Innokas, noored, Haapsalu, innovatsioon, innovatsioonikeskus, innovatsiooni, keskus, robootika, robotid, õpilasfirma, ettevõtlus, Läänemaa, õpilasfirmad, Mektory, noorte ettevõtlus, ettevõtlikkus, ahhaa, inseneeria, hitsa, junior achievement
17213
page-template-default,page,page-id-17213,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Teadlaste Öö messiala

Messiala

Haapsalu Kultuurikeskuse fuajee

23. september 2019

Kl 10-17

Eesti Tervishoiu Muuseum

Mõõdame Vernier’i seadmetega inimese jõudu. Samuti tutvustame, mida põnevat on võimalik näha ja ette võtta Eesti Tervishoiu Muuseumis Tallinna vanalinnas. Tulge avastama oma keha ja tutvuma meie uue aastanäitusega “Mina, superorganism”.

Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Keele Instituut

Keeletehnoloogia boksis saab kuulata, kuidas arvuti räägib eesti keeles rõõmsalt, vihaselt, neutraalselt ja kurvalt. Saab ka teada, kes kõnelevat arvutihäält igapäevaselt kasutavad. Proovime, kui hästi tõlgib arvuti inglise keelde ja kuidas õnnestub  arvutil inglise keelest eesti keelde tõlkimine ning vaatame, kuidas Google’i masintõlge erineb Taru Ülikooli omast. Katsetame ka seda, kuidas töötab reaalajas kõne masintõlge. Saab ka vaadata, millises tujus Eesti inimesed parasjagu on – uurime, kas Delfi kommentaarid on positiivsed, negatiivsed või neutraalsed. Lisaks saab vaadata-proovida tervet nimekirja huvitavaid ja vajalikke keelevidinaid ning õpetlikke keelemänge!

TÜ Tartu observatoorium

TÜ Tartu observatoorium tuleb eesmärgiga tutvustada laiale üldsusele kosmoseteaduse ja –tehnoloogia uusimaid saavutusi ja teadlase elukutset. Meie boksis saab testida ja ehitada satelliite, kuulata ja saata sõnumeid kosmosesse, panna oma teadmised proovile, otsida tähtkujusid, mängida, uurida kosmoseteadlase elukutse kohta ja palju muud.

Suukool

Suukool õpetab läbi erinevate tegevuste oma suu ja hammaste tervise eest hoolitsema.

Tallinna Tehnikakõrgkool, „100 sammu inseneerias“

Insenerid tutvustavad oma põnevat tööd ja annavad lahendamiseks põnevaid väljakutseid. VR prillidega saad liikuda tuleviku ehitistes.

Eesti Loodusmuuseum

Mis tunne oleks sukelduda sadade miljonite aastate tagusesse merepõhja ning kogeda sealset elu? Kas tahaksid kohtuda nii tarmukate trilobiitide kui hiiglaslike merikiskjate, meriskorpionite ning nautiloididega?

Virtuaalreaalsuse peaseadme abil näed, milliseid vahemaid on mandrid, sh Eesti ala, triivinud miljonite aastate jooksul, milline nägi Eesti ala välja 600 miljonit aastat tagasi peale Maa ajaloo kõige pikemat jääaega ning millisel ajaperioodil, mil maailma valitsesid hiidroomajad.

Lisaks tutvustame Eesti Loodusmuuseumi liitreaalsuse rakendust, mille abil saab ellu äratada sadu miljoneid aastaid tagasi elanud loomad, teha silmale nähtavaks meid ümbritseva mikromaailma ja vaadata loodust nii nagu sa seda kunagi varem näinud ei ole.

Estsale Baltic OÜ

Saad teada, milline seos on kosmeetikal ja keemial. Kosmeetika, keemia, värvid ja koostised.

Kes soovib, saab ka kaasa osta.

RoboMiku veebipood

Tutvustab lasteaedadele ja üldhariduskoolidele suunatud LEGO Education hariduskomplekte, tuliuut LEGO Education SPIKE Prime robotit, Qubo nimelist vinget ja nutikat robot-Tigu ja MatataLab hariduslikke roboteid ja nende võimalusi. Üks põnevamaid asju, mida MatataLab komplektiga teha saab on Nutikas jalgpall. Selle raames tuleb kohapeal MatataLab robotit programmeerida jalgpalli mängima ja teha seda kiirelt ja vastavalt väljaku muutuvatele oludele. Põnevat jalgpalli saavad proovida kõik huvilised.

TalTech Geoloogia instituut

TalTech Geoloogia instituudi põnevad katsed annavad ülevaate kuidas uurida kivimeid, mineraale ja maavarasid ning räägime sellest, miks meil on vaja kaevandada maavarasid.

RMK

Kas Sina oled mõelnud, mida mets Sulle annab või millised tooted meie ümber sisaldavad puitu. Tule pane oma teadmised proovile lihtsa, kuid silmi avardava tegevusega. Lisaks saad ka ennast testida, kas Sinus peitub kliimakangelane.

Insplay

Insplay tutvustab oma stendis erinevaid haridusroboteid, mille toel saab teha esimesi samme programmeerimisoskuse arendamisel ning mis toetavad STEAM ehk teadus-, tehnoloogia-, inseneeria-, kunsti- ja matemaatikaoskuste omandamist.


Eesti Teadusagentuur

Anname soovitusi, kust leida materjale ja koostööpartnereid, kui on soov teha koolides ainetunnid põnevamaks. Kust leida esimesed pidepunktid, kui on soov käivitada teadushuviringi. Jagame infot, kuidas teha koostööd kooliväliste partneritega ja juhatame kätte otsa, kui tahaks rohkem teada sellest, milliseid huvitavaid ameteid ilmas on. Ja mitte ainult! Astu kindlasti läbi!

Mektory

Tutvustab oma majas toimuvaid workshop’e, kursuseid ning neis kasutatavaid vahendeid

Teaduskeskus AHHAA

Pane oma loovus proovile ja lahenda erinevaid põnevaid ülesandeid

AHHAA teaduspood

Kes soovib, saab põnevaid tooteid kaasa osta.

INNOKAS

Robootika ja inseneeria, sõidukite ehitamine ja leiutamine

Haapsalu Noorte Huvikeskus

Rallitoolis kihutamiseks vajalikud tarvikud on Panga Avatud Noortekeskuses tänu Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud avatud noortekeskuste projektikonkursile. Panga ANK’i noorte ja noorsootöötajate koostööl valminud projekti “Avatud noorsootöö läbi virtuaalreaalsuse” raames.


Haapsalu Kutsehariduskeskus

HKHK on messialal väljas mitmete erinevate töötubadega ja ülesannetega, mis on suunatud eri vanuses noortele. On võimalus määrata puiduliike ja mängida puidumängu, joonistada 3D pliiatsitega mõni vahva ese, proovida luua lahedaid muusikapalasid ning kujundada fotosid.

Messil osalevad veel

Hiiumaa Mudellennuklubi, Eesti Kirjandusmuuseum Eesti Rahvaluule Arhiiv…