Innovatsioonikeskus INNOKAS | Teadlaste Öö teaduskohviku ettekanded
Haapsalu Innovatsioonikeskuses Innokas tegutsevad õpilasfirmad ja robootika ring.
Innokas, noored, Haapsalu, innovatsioon, innovatsioonikeskus, innovatsiooni, keskus, robootika, robotid, õpilasfirma, ettevõtlus, Läänemaa, õpilasfirmad, Mektory, noorte ettevõtlus, ettevõtlikkus, ahhaa, inseneeria, hitsa, junior achievement
17209
page-template-default,page,page-id-17209,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Teadlaste Öö teaduskohviku ettekanded

Teaduskohviku ettekanded eelregistreerimisega

Haapsalu Kultuurikeskuse kohvik

23. september 2019

Kl 10-18

Kl 10 „Väljakutsed kosmoses” – Reimo Soosaar, Tartu Observatoorimi insener. Tähelepanekutsest kosmosereisidel. Kuidas me jõuame Kuule?

Kl 11 „Kõik satelliitidest, puust ja punaselt“ – Mari Allik, Tartu Observatooriumi insener. EstCube 1, EstCube 2, TTÜ 100 „Koit“ jne. Miks on satelliidid vajalikud, kuidas neid ehitada ja testida ning komosesse lennutada.

Kl 12 „Keemia ja kosmeetika“ – Kätlin Rohilaid-Aljaste, Estsale Baltic OÜ

Saad teada, milline seos on kosmeetikal ja keemial. Kosmeetika, keemia, värvid ja koostised.

Kl 13 „Mis on puude taga?“ – Jürgen Kusmin, RMK Lääne-Harjumaa metsaülem ja Kristi Parro, RMK loodusteadlikkuse eestvedaja.

Mets läheb meile kõigile korda, seda nii Eestis kui maailmas. Soovime, et metsa jätkuks ka tulevastele põlvedele. Kuid kuidas metsa hoida, et seda ikka jaguks? Kas suudame ohjeldada oma tarbimist, mis põhjustab kliima muutumist? Juttu tuleb veel globaalsetest metsaga seotud probleemidest ja võimalustest, muutuvast kliimast ja Eesti metsadest räägivad.

Kl 16 „Miks on taimedele vaja geneetilist mitmekesisust ja miks peaksid sina sellest hoolima?“  – Iris Reinula, Tartu Ülikooli Maastike elurikkuse töörühma doktorant.

Kohvikus räägime bioloogilise mitmekesisuse ehk elurikkuse vähemnähtavast osast – geneetilisest mitmekesisusest. Kuigi on raskesti nähtav, on geneetiline mitmekesisus oluline liikide püsimajäämisel ning üha rohkem arvestatakse sellega ka looduskaitses. Üks lihtsamini nähtav näide geneetilisest mitmekesisusest on heterostüülia ehk erikaelsus, mille teemaline kodanikuteaduse projekt “Eesti otsib nurmenukke” sel kevadel üle Eesti toimus. Arutleme, kuidas ja miks peaks geneetilist mitmekesisust hoidma.