Robootika- ja keemiatunnid Alustava huviringi juhendaja koolituse raames
Õppeaastal 2023/2024 toetas kolmapäevase keemiatunni ja reedese robootikatunni läbiviimist Eesti Teadushuvihariduse Liit ja Haridus- ja Teadusministeerium.
Projekt "Keemialabor INNOKASse" on aidanud Innovatsioonikeskusel INNOKAS jõuda uuele tasemele.
Projekti eesmärk oli soetada keemialabori spetsiaalne inventar/mööbel, et läbi viia praktilisi keemiakatseid professionaalses keemialaboris. Pakkuda INNOKA keemialaboris keemiaõpet, koolide 8. ja 9. klasside keemiatundide läbi viimist ning populariseerida valdkonda lasteaedade, koolide ja teistele gruppidele ning täiskasvanutele.
Oleme saanud pakkuda uut põnevat teadustegevust INNOKAS, lasteaedadele töötubades, koolide õppepäevadel. Keemialabori avasime pidulikult 28. november 2023.
INNOKA keemialaboris on käinud keemiatunnis koolide 8. ja 9. klasside õpilased ning Haapsalu Kutsehariduskeskuse keemiatundide õpilased. Suurt populaarsust on kogunud üle Eesti üldhariduskoolidele mõeldud keemiakatsete töötaod INNOKAS. Iganädalaselt toimuvad laboris tehnoloogiakooli INNOKAS (huvikooli) õpilaste keemiatunnid.
Keemialabori avamisele ning INNOKASe loovuspäevale 4. mail olid kutsutud lisaks õpilastele ka lapsevanemad ja täiskasvanud huvilised. Mõlemal päeval oli keemialabor aktiivses kasutuses. Loovuspäeval pidime keemiakatsed suure huviliste hulga tõttu osaliselt ka õue kolima.
Prognoosisime projektiga seotud osaliste arvuks 200, kuid laboris on katseid teinud rohkem kui 500 huvilist (lapsed ja täiskasvanud) sh tehnoloogiakooli õpilased.
Projekt on olnud oodatust edukam.
Kogu keemialabori projekti on toetatud lisaks Eesti Teadusagentuurile ka HARNO Noorte Heaks projektitaotlusvoorudest kahel korral 10 000 ja 11 000 eurot ja Eesti Teadushuviharidus Liit toetas 5000 eurot, Haapsalu Linnavalitsus 5000 eurot.
Keemiakatsete õppe infot oleme jaganud oma facebookis, kodulehel ja SA Läänemaa kaudu, lisaks oleme eraldi koostanud erinevate INNOKAS läbi viidavate töötubade voldiku, mida oleme jaganud erinevatel koolidele mõeldud seminaridel ja muudel sündmustel. Infot oleme jaganud Lääne Elu, Õpetajate Lehe ja ERR vahendusel. Ja muidugu otsesuhtlusel.
Grupid on olnud erinevate vanuseastmetega:
* eelkooliealised ja 1. klass;
* 2.-4- klass;
* 5.-7. klass;
* 8. ja 9. klass;
* Gümnaasiumi osa;
* Täiskasvanud.
Huvikooli keemiatunnid toimuvad teisipäeviti ja kolmapäeviti.
Osalenud on 15 kooli õpilased ja õpetajad, lisaks täiskasvanud. 4. mail oli INNOKA loovuspäeval tublisti üle saja osaleja lapsed, noored, lapsevanemad ja mitmed huvilised linnakodanikud. Töötube oleme INNOKAS läbi viinud ka kolme lasteaia vanemale vanuserühmale. Väga vahva külalisgrupp oli Läänemaa ja Tallinna arstid, kes tulid just spetsiaalselt keemiakatsed sooritama INNOKASse. Kõik katsed on käed külge põhimõttel. Osalejad on ise neid sooritanud.
INNOKASe huvikooli kindel siht on püsivalt siduda omavahel formaalne ja mitteformaalne keemiaõpe.
Kogu projekt on olnud oodatust edukam, keemiakatseid on sooritanud 500 osaleja.
Keemialabori projekti on toetatud lisaks Eesti Teadusagentuurile (15 000 eurot) ka HARNO Noorte Heaks projektitaotlusvoorudest kahel korral 10 000 ja 11 000 eurot ja Eesti Teadushuviharidus Liit toetas 5000 eurot, Haapsalu Linnavalitsus 5000 eurot.
Ülevaade projekti kajastustest
*https://opleht.ee/2023/12/haridusest-emotsionaalselt/
*Lääne Elu https://online.le.ee/2023/12/02/galerii-haapsalu-erahuvikoo